Metodat për të marrë imazhe dashurie për WhatsApp

Imazhet e dashurisë për whatsapp

takoj disa metodat për të marrë imazhe dashurie për WhatsApp në mënyrë të thjeshtë dhe origjinale. Është e rëndësishme të keni parasysh që këto lloj mjetesh janë falas dhe gjithashtu do të keni një shpërblim të shkëlqyer nga personi të cilit i dërgoni.

Avantazhi i këtij lloji të metodave është se ju mund t'i plotësoni ato me një prekje origjinale, ideale për një detaj të veçantë me partnerin tuaj. Është shumë e rëndësishme që të lini gjithmonë një prekje unike në atë që ndani, ky mund të jetë fillimi i një kujtimi të bukur dhe të këndshëm.

Fitoni buzëqeshje, psherëtima dhe madje edhe përqafime të mëdha me këto imazhe dashurie për WhatsApp-in dhe gjithçka nga celulari juaj.

Merrni imazhet më të mira të dashurisë për WhatsApp

Metodat për të marrë imazhe dashurie për WhatsApp

Në ueb mund të merrni një një numër i madh imazhesh të të gjitha llojeve, duke përfshirë disa për t'i dërguar dashurisë së jetës suaj apo edhe sezonale. Si një element ndihme, unë do t'ju tregoj se ku mund të merrni disa imazhe të shkëlqyera dashurie për WhatsApp.

Më e mira nga të gjitha, është ajo mjetet që do t'ju tregoj janë falas. Pa u zgjatur më tej, këto janë mënyrat për të marrë imazhet më të mira të dashurisë për WhatsApp

gifs whatsapp

Vitet e fundit, platforma WhatsApp ka kërkuar t'u ofrojë përdoruesve të saj një shumëllojshmëri opsionesh multimediale. Një nga më të spikaturit, pas ngjitësve, janë GIF-të.

GIF-të janë një format imazhi i lehtë që lejon shfaqni një kornizë dhe kur ta merrni, shijojeni si video. Imazhet në këtë shtesë nuk janë ekskluzive për WhatsApp ose Meta, por ato janë bërë universale si një mënyrë e jashtëzakonshme e ndarjes së përmbajtjes.

Rregullisht, GIF-të nuk kanë rezolucion të lartë, pasi ato kërkojnë të jenë skedarë të lehtë, por kur shfaqen në pajisje celulare, mund të përdoren në një mënyrë më të mirë. Unë ju them konkretisht se si t'i gjeni dhe dërgoni ato:

Si të kërkoni dhe dërgoni një GIF nga aplikacioni i desktopit WhatsApp

Metoda është shumë e thjeshtë, e detajoj hap pas hapi më poshtë:

 1. Hyni në aplikacionin e desktopit WhatsApp, në rast se nuk keni një seancë aktive, duhet të skanoni kodin QR në celularin tuaj.
 2. Hyni në bisedë me personin të cilit dëshironi t'i dërgoni GIF-in.GIF1
 3. Në anën e majtë të shiritit të shkrimit do të gjeni dy ikona, të cilat në këtë moment na interesojnë një fytyrë e vogël buzëqeshjeje.GIF2
 4. Në zonën e sipërme të menusë pop-up, shfaqen tre opsione, ne duhet të klikojmë në "GIF".GIF3
 5. Shkruani fjalën "Dashuri" në shiritin e poshtëm të kërkimit, pa shtypur asgjë tjetër, do të shfaqet një numër i madh opsionesh. Zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë.GIF4
 6. Shkruani frazën ose komentin që dëshironi të shfaqet me GIF dhe më pas klikoni në butonin dërgoni.GIF5

Si të kërkoni dhe dërgoni një GIF nga aplikacioni WhatsApp

Kjo metodë është shumë e ngjashme me atë të mëparshme, por këtë herë do ta bëjmë nga celulari. Hapat që duhen ndjekur janë:

 1. Hyni si zakonisht në aplikacionin WhatsApp.
 2. Gjeni dhe aksesoni bisedën me personin të cilit dëshironi t'i dërgoni imazhet e dashurisë.
 3. Në anën e majtë të shiritit të shkrimit do të gjeni një buzëqeshje të vogël, ku duhet të shtypni.
 4. Në pjesën e poshtme të ekranit do të shfaqen tre opsione, ku do të klikojmë në atë në mes, "GIF". Android1
 5. Me ndihmën e lupës së vogël në këndin e poshtëm të majtë, kërkoni fjalën dashuri.
 6. Zgjidhni imazhin e animuar që ju pëlqen më shumë dhe klikoni mbi të.
 7. Shtoni komentin që dëshironi dhe në fund, klikoni në butonin dërgoni. Android2

Përdorni bankat e imazhit

Bankat e imazhit janë elementë që na ndihmojnë të gjejmë dhe përdorim iimazhe që nuk kanë të drejtë autori ose e drejta e autorit. Ka disa që kërkojnë një abonim, por ka të tjerë që ju lejojnë t'i keni falas, këto janë ato në të cilat do të fokusohemi.

Përdorimi i këtyre imazheve të dashurisë për WhatsApp është plotësisht falas dhe pa filigranë. Pavarësisht se janë të lira për t'u përdorur, ata kanë një autor, të cilën mund ta mbështesni me një mesazh, përshëndetje apo edhe të dhuroni një shumë të vogël.

Bankat më të njohura të imazheve pa pagesë që mund të gjeni në ueb janë:

Pixabay

Pixabay

Kjo është një nga bankat më të njohura të imazhit në mbarë botën, me mijëra imazhe, video dhe vektorë falas. Për të hyrë, thjesht duhet të shkoni në faqen e Pixabay, të identifikoheni dhe të përdorni motorin e kërkimit me fjalën dashuri.

Ju mund të filtroni imazhet nëse i dëshironi ato në a format peizazhi ose portreti, duke shkarkuar në celularin tuaj pa probleme. Pas shkarkimit, mund t'i ndani pa problem përmes WhatsApp-it, pasi janë mjaft të lehta, madje edhe ato me rezolucion të lartë.

Pexels

Pexels

Ashtu si me faqen e mëparshme, duhet të vizitoni një faqe zyrtare, në këtë rast atë të Pexels dhe përdorni motorin e kërkimit për të gjetur imazhe të dashurisë.

Ju gjithashtu mund të mbështeteni në f-në e tijfiltri i kërkimit, duke përcaktuar pozicionin dhe madhësinë e imazhit që kërkoni, të cilin pasi ta shkarkoni, mund ta dërgoni rregullisht nga WhatsApp-i juaj.

Freepik

Freepik

Pavarësisht se ka një modalitet që kërkon një abonim, Freepik ofron një numër të madh imazhesh falas.

Përdorni motorin tuaj të kërkimit, duke përcaktuar llojin e imazhit që ju nevojitet, shkarkoni dhe dërgoni përmes platformës WhatsApp tek ai person i veçantë. Mbani mend verifikoni që imazhi nuk kërkon një abonim.

Personalizojeni me Canva

Canva

Një nga opsionet më interesante për të gjitha llojet e dizajnit është Canva. Kjo platformë popullore jo vetëm që ju lejon të redaktoni, krijoni dhe përmirësoni imazhet, por edhe e ka lidhje me bankat e imazhit pa pagesë.

Unë ju rekomandoj të punoni nga celulari juaj, sepse keni një numër të madh mjetesh që aplikohen shumë lehtë. Nuk do të rendis hapat që duhen ndjekur, pasi janë mjaft specifik. Fillimisht, krijoni një dizajn të ri, zgjidhni pjesa që dëshironi si bazë dhe shtoni elementët që konsideroni se mund të zbukurojnë dhe personalizojnë imazhi i dashurisë për WhatsApp që po imagjinoni.

Pasi të keni përfunduar redaktimi, thjesht ruani dhe shkarkoni. Vini re se versioni falas nuk ka një numër të madh formatesh për shkarkim, por do t'ju ofrojë më të zakonshmet dhe më të nevojshmet.

Kur shkarkoni imazhin, thjesht duhet dërgojeni tek dashuria juaj përmes whatsapp, duke pritur me siguri një përgjigje pozitive që do t'ju fitojë pikë brenda marrëdhënies.

Fraza dashurie në distancë për WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Fraza dashurie në distancë për WhatsApp

Siç mund ta shihni, është shumë lehtë për të marrë apo edhe gjeneruar imazhet tuaja të dashurisë për WhatsApp. Jepini atij personi të veçantë një kujtim që mund ta përdorin dhe psherëtijnë ndërsa e shikojnë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.