Mobilet më të mirë për më pak se 300 euro

Guida për celularët më të mirë për më pak se 300 euro

Gama e lartë e smartphones Tashmë ka kaluar – shumë kohë më parë – barrierën prej 1.000 eurosh. Dhe megjithëse këto modele janë ato që kanë teknologjinë më të fundit në treg, është gjithashtu e vërtetë se jo të gjithë përdoruesit mund - ose kanë nevojë - një telefon inteligjent të përmasave të tilla. Prandaj, intervali i mesëm është i pranishëm dhe ata janë ata që udhëheqin pjesën më të madhe të pjesës së tregut. Për më tepër, me kalimin e kohës, këta celularë kanë përmirësuar karakteristikat e tyre dhe për këtë arsye ne do t'ju ofrojmë një listë me celularët më të mirë për më pak se 300 euro.

Edhe pse mund të duket si gënjeshtër, brenda barrierës prej 300 eurosh ka shumë alternativa. ka smartphones me veçori interesante që do të shpëtojnë nga telashet për përdoruesit që nuk janë aq kërkues dhe që nuk kanë nevojë të jenë të përditësuar. Siç mund ta shihni më poshtë, Janë celularë që kanë një dizajn të bukur, veçori që mund të zgjidhin çdo problem aktual dhe kanë një ekuilibër të mirë midis veçorive dhe funksioneve.. Nëse dëshironi të zbuloni përzgjedhjen tonë, vazhdoni të lexoni.

POCO X5 Pro 5G – një i fuqishëm smartphone për më pak se 300 euro

POCO X5 Pro 5G, telefonat më të mirë për më pak se 300 euro

Ne do ta fillojmë listën tonë me një nga telefonat inteligjentë më interesantë në skenën teknologjike. Kjo është një nga sferat më mbresëlënëse të Xiaomi në kohët e fundit. Bëhet fjalë për modelin LITTLE X5 Pro 5G. Siç tregon emri i tij, ai është një terminal i avancuar dhe për këtë arsye është i pajtueshëm me rrjetet celulare 5G - megjithëse kjo do të varet nga mbulimi i ofruar nga operatori juaj celular. Po kështu, ky POCO X5 Pro 5G është një pajisje shumë kompakte dhe, megjithëse ka një ekran të madh 6,67 inç, pesha e tij është nën 200 gram.

Por duke vazhduar me ekranin e tij të madh, ai ofron një Rezolucioni maksimal 2.400 x 1.080 pixel, si dhe një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz - për lëvizje më natyrale të imazhit - dhe një shkëlqim maksimal mbresëlënës: 900 nits. Kjo do të thotë që shikimi juaj në natyrë do të jetë mjaft mbresëlënës. Nga ana tjetër, për sa i përket seksionit fotografik, gjejmë tre lente të pasme, duke qenë kryesore është 108 megapiksel dhe mund të regjistrojë video në 4K. Së fundi, ai ka një lexues të gjurmëve të gishtërinjve, njohjen e fytyrës dhe një bateri e jashtëzakonshme 5.000 miliamp e cila duhet të zgjasë më shumë se një ditë karikimi.

POCO X5 Pro 5G është i pajisur me një procesor Snapdragon 778G dhe kjo shoqërohet me një memorie të brendshme deri në 256 GB dhe RAM që mund të arrijë 8 GB. Terminali ofrohet në ngjyra të ndryshme për t'iu përshtatur sa më shumë shijeve të konsumatorit dhe Çmimi i tij është nën 300 euro.

Xiaomi Redmi Note 12 PRO 5G – kompania kineze është drejtuesi i gamës së mesme nën 300 euro

Redmi Note 12 Pro 5G, celular nën 300 euro

Një tjetër prej eksponentëve të celularëve më të mirë për më pak se 300 euro e gjeni sërish në katalogun Xiaomi. Bëhet fjalë për Redmi Note 12 Pro 5G, një pajisje tjetër e përputhshme me rrjetet 5G me shpejtësi të lartë. Po kështu edhe kjo pajisje ka Ekran 6,67 inç, një rezolucion maksimal prej 2.400 x 1.080 piksele dhe a Shkëlqimi maksimal 900 nits -Ka gjithashtu një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz-.

Nga ana tjetër, motori i tij i brendshëm ofrohet nga MediaTek me një procesor 8 bërthamash që mund të funksionojë në një frekuencë maksimale prej 2,6 GHz. Kjo shoqërohet me një memorie RAM që mund të arrijë maksimumi 8 GB dhe memorie të brendshme deri në 256 GB – çmimi do të ndryshojë në varësi të konfigurimit që zgjidhni. Sa i përket seksionit të tij fotografik, Redmi Note 12 Pro 5G ka tre lente të pasme, duke qenë kryesore është 50 MPx dhe aftësia për të regjistruar video 4K me një maksimum prej 30 fps. Bateria e saj ka 5.000 mAh kapaciteti dhe shijoni karikimin ultra të shpejtë.

Redmi Note 12 5G – ku performanca e baterisë është e rëndësishme dhe kjo është arsyeja pse është ndër telefonat më të mirë për më pak se 300 euro

Redmi Note 12 5G, telefonat më të mirë për më pak se 300 euro

Nëse një nga prioritetet tuaja - dhe frika - është se bateria e të resë suaj smartphone, Redmi Shënim 12 Është kombinimi perfekt për këtë. Dhe për këtë e përfshijmë në listën e celularëve më të mirë për më pak se 300 euro. Është një celular i madh me ekran AMOLED 6,67 inç dhe rezolucion FullHD+. Procesori i tij është nga kompania Qualcomm, ky është Snapdragon 4 Gen 1, një procesor që optimizon performancën për të arritur shpenzimin më të ulët të energjisë. Kjo veçori është pretendimi më i madh i këtij modeli.

Nga ana tjetër, e tij 128 GB memorie e brendshme Ka mundësinë e zgjerimit përmes përdorimit të kartave microSD deri në 1 TB. Kjo mund të futet në sirtarin e hyrjes së SIM dhe përdoruesi mund të zgjedhë të përdorë dy karta SIM ose një SIM dhe një kartë microSD. Ndërkohë, pjesa e saj fotografike luan në sy një sensor kryesor 48 megapiksel, duke qenë në gjendje të regjistroni video me cilësi të lartë.

Pretendime të tjera të këtij Redmi Note 12 5G janë të tij mundësia e përdorimit të rrjeteve 5G, bateria e saj 5.000 miliamp me karikim të shpejtë dhe mundësi për të arritur një shkëlqim maksimal prej 1.200 nits. Ndoshta një nga celularët më të ekuilibruar tashmë një çmim që mezi i kalon 200 euro.

Samsung Galaxy A34 5G – Korean i rangut të mesëm dhe një nga telefonat më të mirë për më pak se 300 euro

Samsung Galaxy A34 5G

Së bashku me Apple, Samsung është kompania që ka më shumë bujë në sektorin e telefonave celularë. Midis të dy korporatave ata marrin një pjesë të madhe të byrekut të shitjeve. Por duke u fokusuar në atë që na çon ky artikull, Samsung ka gjithashtu një terminal mjaft interesant në radhët e tij, si p.sh Samsung Galaxy A34 5G, një celular që nuk arrin karakteristikat teknike të vëllezërve të tij më të mëdhenj në katalog, por që do të mbrohet mirë ndaj konkurrencës. Kjo pajisje ka një Ekran SuperAMOLED 6,6 inç. Rezolucioni maksimal i tij është 2.340 x 1.080 piksele. Shijoni një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz dhe një shkëlqim prej 1.000 nits. Kjo do të thotë që shikimi i përsosur jashtë është i garantuar.

Ndërkohë, në seksionin e brendshëm kemi një procesor 8 bërthamash me frekuencë pune 2,6 GHz – megjithëse Samsung nuk e specifikon, informacionet e ndryshme që kanë dalë në internet zbulojnë se Ky është një model MediaTek-. Megjithatë, memoria e tij e brendshme është 128 GB mund të zgjerohet duke përdorur karta microSD deri në 1 TB hapësirë. Sa i përket kamerës së saj kryesore, ne kemi një sensor 48 MPx me të cilin mund të regjistroni video me definicion të lartë.

Më në fund, juaji bateria është 5.000 miliamps e cila do t'ju ofrojë një autonomi prej më shumë se një dite, megjithëse kjo shifër do të varet nga përdorimi që çdo përdorues i jep terminalit të tij. Dhe si një gamë që është një hap nën Galaxy S të mrekullueshëm, kjo pajisje ofron një çmim shumë tërheqës nën 300 euro.

OPPO Reno 8T – për më pak se 300 euro dhe me këllëf lëkure sintetike

OPPO Reno 8T, telefon celular me këllëf lëkure sintetike

OPPO është një nga kompanitë që më vonë zbarkoi në tregun ndërkombëtar. Por kjo nuk do të thotë se ofron më pak alternativa në këtë sektor. Ajo ka një shumëllojshmëri të gjerë të pajisjeve në të portofol ndër të cilat gjejmë edhe terminale të palosshme. Por nëse shikojmë kategorinë e mesme të katalogut, gjejmë pajisje po aq interesante sa kjo. OPPO Reno 8T. Një celular që vetëm duke e parë hyn në sy. Ka përmasa të mëdha dhe një mbulesë e pasme që mund të jetë prej lëkure sintetike, duke i dhënë një aspekt diferencial.

Ndërkohë, sa i përket ekranit, diagonalja ka një madhësi prej 6,43 inç. Përdorimet Teknologji AMOLED. Rezolucioni i tij arrin Full HD+ -si shumica dërrmuese e pajisjeve që ju kemi paraqitur në këtë listë-. dhe shkëlqimin e saj mund të arrijë 800 nits. Kjo është diçka që do ta vlerësoni nëse e përdorni shumë jashtë. Ndoshta aspekti më negativ i tij në seksionin e ekranit është se shpejtësia e rifreskimit është 90 Hz. Një shifër disi më e ulët se pjesa tjetër e alternativave që kemi ofruar në këtë listë.

Sa i përket fuqisë së tij, ai drejtohet nga një procesor MediaTek Helio G99. Kësaj i shtohen 8 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​e brendshme që mund t'i rrisni duke përdorur karta microSD me kapacitet deri në 2 TB. Përveç kësaj, sistemi do të konvertojë hapësirën e papërdorur të ruajtjes në RAM virtual të cilat mund të arrijnë, së bashku, deri në 16 GB.

Nga ana e saj, pjesa e pasme është e zënë - përveç shtëpisë së saj të patëmetë - nga tre lente kamerash. Lentja kryesore ka një rezolucion maksimal prej 100 MPx. Mund të regjistroni video me definicion të lartë, si dhe të krijoni fotografi makro. Por nëse vazhdojmë me pretendimet e tyre, kjo OPPO Reno 8T ka një bateri të madhe me një kapacitet prej 5.000 miliamps me karikim të shpejtë. Kjo do t'ju lejojë të arrini autonomi që do të kalojë lehtësisht një ditë përdorimi. Lexuesi i tij i gjurmëve të gishtave është i ngulitur në ekran në mënyrë që të mos zënë vend në shasi dhe t'i hapin rrugë komponentëve më të rëndësishëm.

Për adhuruesit e muzikës apo filmit, përveç që ka çertifikime të ndryshme, Reno 8T ka altoparlant stereo i dyfishtë. Ajo gjithashtu ka Fole kufjesh 3,5 milimetrash. Kjo do të thotë që mund të harroni përshtatësit ose të përdorni kufje me valë nëse nuk janë sipas dëshirës tuaj.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.