Si të fshini llogarinë tuaj Aliexpress, hap pas hapi

fshini llogarinë aliexpress

Shumë gjëra mund të ndodhin për të cilat ju vendosni fshini llogarinë tuaj Aliexpress, duke përfshirë të qenit të pakënaqur me një blerje ose të keni vendosur të mos blini më kurrë nga dyqani online. Për këtë arsye, edhe nëse është një nga dyqanet më të njohura në internet ose uebfaqe të tregtisë elektronike, mund t'i keni arsyetimet tuaja të justifikuara mirë. Dhe është më shumë, pa u justifikuar gjithashtu, sepse ju jeni pronari i të dhënave tuaja. Kjo është arsyeja pse ne do t'ju mësojmë se si të çabonoheni nga faqja e internetit në mënyra të ndryshme në mënyrë që të dhënat tuaja të mos mbeten më në bazën e të dhënave Aliexpress.

Artikulli i lidhur:
6 kanalet më të mira të Telegramit të ndara sipas temave

Ju madje mund të keni dyshime nëse e çaktivizoni atë dhe mendoni se të dhënat tuaja janë ende atje në bazën e të dhënave Aliexpress, domethënë, dëshironi të siguroheni që gjithçka të fshihet përgjithmonë. Ne tashmë parashikojmë që edhe nëse fshini llogarinë tuaj në Aliexpress, do t'ju duhet të kërkoni drejtpërdrejt nga vetë kompania që këto të dhëna të hiqen plotësisht nga baza e të dhënave zyrtare. Ne do t'ju marrim për të fshirë llogarinë, por atëherë në seksionin e privatësisë të vetë kompanisë do të duhet ta kërkoni atëMe Mos u shqetësoni, do të ketë gjithashtu një udhëzues të shkurtër për këtë në fund të artikullit.

Si të fshini llogarinë në Aliexpress?

aliexpress

Siç ju themi, për të fshirë llogarinë tuaj Aliexpress, do të jeni në gjendje ta bëni atë nga dy vende, nga faqja zyrtare ecommerce ose nga i njëjti celular. Sigurisht, në të dy faqet do t'ju duhet ta bëni atë me metoda zyrtare. Por gjithçka ka detajet e veta dhe kjo është ajo ku ne do të shpjegojmë se si ta bëjmë atë derisa të arrijmë në pikën e fshirjes së përhershme të llogarisë.

Fshini llogarinë Aliexpress nga kompjuteri

Mos u shqetësoni sepse fshirja e llogarisë do të jetë shumë e lehtë. Ju vetëm do të duhet të ndiqni hapat që ne ju japim më poshtë. Gjëja e parë që duhet të bëni është të shkoni në faqen zyrtare të Aliexpress dhe të regjistroheni me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj. Sikur do të bënit një blerje normale dhe aktuale. Nga këtu ndiqni këto hapa:

 1. Shkruani profilin tuaj Aliexpress të quajtur Aliexpress im 
 2. Tani futni cilësimet e llogarisë tuaj dhe pas kësaj shkoni te pjesa e modifikoni profilin e përdoruesit.
 3. Tani ku redaktoni të dhënat e profilit tuaj zakonisht do të duhet të klikoni në butonin blu për të çaktivizuar llogarinë, edhe pse zakonisht është në anglisht si "Çaktivizo llogarinë"
 4. Tani ajo që do të kërkohet nga ju është ajo konfirmoni çaktivizimin e llogarisë dhe pastaj futni disa informacione të tjera themelore që do të dini të plotësoni, siç është arsyeja pse doni të çaktivizoni llogarinë tuaj. Këtu gjithashtu mund të shkëputni plotësisht emailin tuaj në mënyrë që të mos merrni më shumë informacion komercial dhe gjëra të tjera që kanë të bëjnë me Aliexpress.

Mbani në mend se duke ndjekur të gjitha këto hapa ju do të humbni absolutisht të gjithë llogarinë tuaj dhe aksesin e saj. Ju gjithashtu do të humbni të gjitha kontaktet, mesazhet dhe publikimet tuaja që keni bërë si në tregtinë elektronike Aliexpress ashtu edhe në pronarin e tij Alibaba. E gjithë kërkesa juaj do të përpunohen brenda 24 orëve të ardhshme kështu që mos e humbni shpresën nëse akoma mund të hyni ose çfarëdo.

Fshini llogarinë Aliexpress nga telefoni celular

Nëse ajo që po kërkoni është të fshini llogarinë tuaj Aliexpress nga telefoni juaj celular, do të kuptoni se të gjithë hapat që duhet të ndiqni janë shumë të ngjashëm me atë që kemi parë më parë për ta bërë atë nga kompjuteri juaj personal. Sigurisht, ekziston një hap i vogël që duhet të dini për të qenë në gjendje ta bëni atë nga telefoni, sepse nëse doni ta fshini atë nga atje do të duhet të kërkoni versionin e desktopit. Kjo do të thotë, ju do të duhet të bëni të gjithë procesin sikur ta bënit nga PC por në celularMe Për ta bërë këtë, do të duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Ju mund të hapni skedën e shfletuesit dhe nga atje të futni Uebfaqja e Aliexpress.
 2. Tani shkoni te cilësimet duke shtypur butonin në këndin e sipërm të djathtë.
 3. Këtu do të keni mundësinë për të shënuar pamje kompjuterike. Mund të shkruhet ndryshe, por gjithmonë do të jetë e ngjashme.
 4. Pasi faqja të ngarkohet ne duhet t’ju ​​themi atë hapi kryesor tashmë do të ishte bërë.
 5. Tani ndiqni të gjitha hapat që keni lexuar në paragrafët e mësipërm për të fshirë llogarinë Aliexpress nga kompjuteri.

Nëse rastësisht ju pyeteni në çdo kohë nëse vërtet dëshironi të vazhdoni me versionin e kompjuterit nga telefoni juaj celular, gjithmonë do t'ju duhet të përgjigjeni po. Mos mendoni se duke pasur aplikacionin Aliexpress do të jeni në gjendje të fshini llogarinë tuaj nga atje sepse nga Aliexpress ata kurrë nuk lejojnë që kjo të bëhet. 

Fshini përgjithmonë llogarinë

Ndërfaqja Aliexpress

Siç kemi thënë më parë, një gjë është të fshini llogarinë dhe një tjetër të fshini të dhënat tuaja dhe t'i fshini ato përgjithmonë. Për ta bërë këtë do të duhet të jetë nga faqja e privatësisë Aliexpress. Tani do të duhet ta bëni atë nga kompjuteri juaj ose shfletuesi celular. Mos harroni se nëse jeni në telefonin tuaj celular do të duhet të aktivizoni përsëri versionin e desktopitMe Ne gjithmonë rekomandojmë ta bëni atë nga kompjuteri juaj personal, është më i rehatshëm. Për të fshirë llogarinë tuaj duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Hyni në seksioni i intimitetit të Aliexpress dhe pas kësaj regjistrohuni me llogarinë tuaj personale Aliexpress
 2. Tani do të duhet të bësh klikoni në butonin që thotë fshini llogarinë time ose në anglisht "fshini llogarinë time"
 3. Edhe nëse shfaqet një paralajmërim, injorojeni atë dhe shtyp përsëri Çfarë doni të fshini llogarinë tuaj?
 4. Tani do të duhet të bësh hapni emailin tuaj të lidhur dhe do të duhet të nxjerrësh kodin e verifikimit që të ofrojnë dhe ta ngjitësh në Aliexpress ku tregohet
 5. Tani dhe si hap i fundit do të duhet të pranoni gjithçka që ata vënë para jush, domethënë, konfirmoni operacionin duke shkruar "pajtohem" ose konfirmo, në parim zakonisht është në anglisht. Nëse pas këtij hapi shfaqet një dritare tjetër do të duhet të zgjidhni përsëri "Fshi llogarinë time" dhe do të ishte

Në këtë pikë ne duhet t'ju themi që ju tashmë keni fshirë llogarinë tuaj Aliexpress. Tani mos tërhiqni sepse nuk do të jeni në gjendje. Në fakt, do të duhet të filloni nga e para me një llogari krejtësisht të re. Mendoni se ata do të vazhdojnë të eliminojnë çdo marrëdhënie që keni pasur me ta. Të gjitha të dhënat tuaja do të fshihen në 24 orët e ardhshme nga baza e të dhënave të Alibaba, pronari i tregtisë elektronike Aliexpress.

Shpresojmë që artikulli të ketë qenë i dobishëm dhe se hapat që duhen ndjekur kanë qenë shumë të thjeshtë. Shihemi në artikullin tjetër të Forumit celular.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.