20 lojërat më të mira falas Mac

lojëra falas për mac

Sistemi operativ Mac, macOS, nuk është karakterizuar kurrë si një platformë për të luajtur lojëra për shkak të kufizimeve dhe kërkesave të vazhdueshme të Apple, me Windows që është platforma më e mirë sot për shijoni praktikisht çdo lloj loje.

Sidoqoftë, nëse kërkesat tuaja për sa i përket lojërave nuk janë shumë të larta, duke kërkuar pak, ne mund të gjejmë një numër të madh titujsh, të paguar dhe falas. Në këtë artikull ne do të përqëndrohemi në shfaqjen e lojërat më të mira falas për Mac.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike ishte protagonisti i shumicës së takimeve të LAN që u mbajtën në fund të viteve 90. Për më tepër, u bë një nga titujt e parë që krijoi një skena profesionale konkurruese brenda kategorisë së FPS (Gjuajtësi i Personit të Parë).

Në 2012 Counter-Strike: Global Offensive filloi, duke zgjeruar kështu titullin që kishte qenë në treg për 19 vjet me personazhe të rinj, armë, harta dhe lojë që u bë një referencë në botën e gjuajtësve.

CS: GO (Counter-Strike: Global Offensive) është në dispozicion për tuajin shkarkoni falas dhe përfshin Danger Zone, një betejë mbretërore që u lançua disa vjet më parë, por që kaloi pa dhimbje apo lavdi mes ndjekësve të këtij titulli.

Ky titull ajo kërkon OS 10.11, procesor 2,0 GHz Intel Core Duo, 2 GB RAM, ATI Radeon HD 2400, NVIDIA 8600M ose më mirë, 15 GB hapësirë ​​në hard disk. Isshtë në dispozicion falas përmes Avull.

Lidhja e legjendat

Lidhja e legjendat

League of Legends është një nga lojërat më të njohura MOBA dhe goditni lojërat në dispozicion, por paralajmëroni, kjo është një lojë komplekse dhe shumë konkurruese.

Në League of Legends, ju duhet të shkatërroni lidhjen e ekipit kundërshtar që ndodhet në zemër të një baze të ruajtur. Betejat ato zgjasin nga 20 deri në 60 minuta.

Personazhet tanë fitojnë përvojë gjatë secilës lojë që lejon fitoni ar që mund të përdoret për të blerë artikuj në lojë për të rritur fuqitë dhe aftësitë tuaja.

Ju keni më shumë se 100 kampionë në dispozicionin tuaj, dhe ju mund të shpenzoni para për t'i blerë ato. Edhe pse është një titull falas, ai financohet bazuar në blerjet e artikujve kozmetikë që nuk përfshijnë ose nuk u japin lojtarëve një avantazh.

Liga e Legjendave kërkon OS 10.10, procesor 3 GHz (me mbështetje SSE2), 2 GB RAM (rekomandohet fuqimisht 4 GB), NVIDIA GeForce 8600M GT, ATI Radeon HD 2600 ose më e lartë, 5 GB hapësirë ​​në hard disk dhe mund ta shkarkojmë përmes faqes së saj në internet.

Rruga e mërgimit

Rruga e mërgimit

Shumë pretendojnë se Rruga e Mërgimit është më e mirë se Diablo 3, por për shije ngjyrash. Rruga e Mërgimit është një RPG aksion e vendosur në një botë fantazie të errët.

Loja dhe estetika e tij janë shumë të ngjashme me Diablo 3, por Path of Exile tregon për një fokus edhe më të madh në luftime të brendshme, sende të fuqishme dhe personalizim të thellë Nga personazhet.

Rruga e mërgimit ndjehet më shumë si një vazhdim i Diablo 2 sesa Diablo 3. Ndërsa Diablo 3 është më i përshtatur për lojtarët e rastësishëm, Rruga e Mërgimit është më kërkuese, ndëshkuese dhe komplekse.

L Kërkesat e Rrugës së Mërgimit Ato janë OS 10.13, 7 GHz Intel Core i2,6 procesor, 8 GB RAM, ATI Radeon Pro 450,40 GB hapësirë ​​në hard disk dhe mund ta shkarkoni përmes Avull.

Gur zemre

Gur zemre

Guri i gurëve është i juaji lojë dixhitale me karta tregtare bazuar në universin e WarcraftMe Hearthstone është shumë më e thjeshtë nga sa mund të mendoni. Në secilën lojë, ju tërhiqni tre ose katër karta (në varësi të kujt shkon i pari) nga kuverta juaj e personalizuar me 30 kartë.

Atje lloje të ndryshme kartash (armë, magji dhe krijesa) dhe qëllimi është të kulloni shëndetin e kundërshtarit tuaj para se të bëjë të njëjtën gjë me ju.

Gur vatër është lehtë për tu mësuar për lojtarët e rinj dhe shumë problematike pasi të mësoni mekanikën. Zgjerime të reja po lëshohen vazhdimisht që janë gjithashtu falas.

Ky titull ajo kërkon OS 10.12, procesori Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM, NVIDIA GeForce 8600M GT, ATI Radeon HD 2600 Pro, 3 GB hapësirë ​​në hard disk dhe është i disponueshëm nëpërmjet internetit nga Prapambetje.

Starcraft 2

Starcraft 2

Starcraft 2 është një Lojë strategjike në kohë reale zhvillues nga Blizzard. Ndryshe nga Starcarft, është më intensiv dhe më i shpejtë se sa keni parë ndonjëherë në një lojë strategjike në kohë reale. Nëse dëshironi të shijoni këtë titull, duhet të përdorni tastierë dhe miun.

Versioni i plotë i këtij titulli kushton 59,99 euro, megjithatë, gjithashtu na ofron një version falas me një numër të madh funksionesh.

Versioni falas i Starcraft 2 na ofron Fushata e plotë Wings of Liberty, multiplayer i ranguar dhe i pakrahasuar, dhe të gjithë komandantët bashkëpunues në dispozicion.

Nëse dështon, ju gjithmonë keni mundësinë për të blerë titullin e plotë për të zhbllokuar të gjitha fushatat ... Starcraft 2 kërkon nga OS 10.12, procesori Intel Core 2 Duo, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce GT 640M, ATI Radeon HD 4670 ose më mirë, 30 GB hapësirë ​​në hard disk.

Për të shkarkuar Starcraft 2, duhet të shkoni te Prapambetje.

Dota 2

Dota 2

Dota 2 ishte përgjigja e Valve ndaj League of Legends duke e orientuar titullin në bashkëpunim me lojtarë të tjerë në betejat e 5 kundër 5.

Dashamirët e titujve si Warcraft, Diablo, Starcraft dhe tituj të tjerë Blizzard do të jenë veçanërisht të ngazëllyer që heronjtë e tyre të preferuar të marrin pjesë në betejat 5v5, qoftë kjo kundër AI ose kundër lojtarëve të tjerë.

Ky titull, na vë në dispozicion më shumë se 80 heronj të rrotullohen, dhe nëse gjeni një që ju pëlqen vërtet, mund të blini qasje të përhershme tek ai ose ajo përmes monedhës në lojë ose mikrotransaksioneve.

Ashtu si titujt e tjerë, mikrotransaksionet mbeten zbriti në personalizimin e estetikës së heronjve kështu që nuk do të duhet të paguani asgjë për të shijuar plotësisht lojën.

Dota 2 kërkon të OS 10.9, procesor Intel Dual-Core, 4 GB RAM, NVIDIA GeForce 320M, Radeon HD 2400, Intel HD 3000 ose më të lartë, 15 GB hapësirë ​​në hard disk dhe mund ta shkarkoni përmes Avull.

Hap TTD

Hap TTD

Nëse keni filluar të grumbulloni flokë gri, ka të ngjarë që si fëmijë keni luajtur Manjati i Transportit Deluxe, një lojë simulimi transporti që doli në treg në 1995. Në Open TTD qëllimi ynë është të fitojmë para duke transportuar njerëz dhe ngarkesa përmes trenave, aeroplanëve, automjeteve dhe anijeve.

Sa herë që transportojmë me sukses objekte ose njerëz nga pika A në pikën B, do të marrim shpërblime që do të na lejojnë ndërtojnë metoda më të mira transporti, meqenëse ky titull zhvillohet midis 1950 dhe 2050.

Ndryshe nga Open TTD -ja origjinale është një lojë multiplayer online dhe lokale me deri në 255 lojtarë, na ofron harta më të mëdha se titulli në të cilin është bazuar dhe një ndërfaqe shumë më intuitive. Ne mund ta shkarkojmë këtë lojë plotësisht falas nga Avull.

Beteja për Wesnoth

Beteja për Wesnoth

Beteja për Wesnoth është një lojë strategjike e hapur me burim të hapur me beteja në një rrjet gjashtëkëndor që do t'ju kthejë në vitet '90 për estetikën e tij.

Beteja për Wesnoth përmban 16 fushata me një lojtar të vetëm dhe 46 harta në internet me shumë lojtarë në të cilën do të luftojnë më shumë se 200 njësi. Loja ka zhvilluar një bazë të madhe tifozësh të dedikuar për shkak të cilësisë dhe sasisë së përmbajtjes, lojës tërheqëse dhe faktit që është falas për tu luajtur.

Ky komunitet, nga ana tjetër, ka kontribuar duke krijuar një sasi të madhe që shkon nga fushatat dhe fraksionet e reja te veprat e artitMe Beteja për Wesnoth është në dispozicion për shkarkim përmes Avull.

Sa për requisitos, Mac-i ynë duhet të menaxhohet të paktën nga OS 10.8, procesor me dy bërthama 2,0 GHz, 2 GB RAM, 800 MB hapësirë ​​në hard disk.

Klubi i letërsisë Doki Doki!

Klubi i letërsisë Doki Doki!

Nëse ju pëlqejnë lojërat më të qeta dhe nëse përveç kësaj, a kontrollon anglisht (Ky titull nuk është i disponueshëm në spanjisht), ju duhet të provoni Doki Doki Literature Club! jo pa vazhduar leximin e parë nëse vetëm për titullin keni vendosur të kaloni në tjetrin.

Klubi i Letërsisë Doki Doki është një lojë që na fton të bashkohemi me një klub leximi, por në realitet është një lojë horror psikologjikeMe Pasi iu bashkuam këtij klubi leximi, ku mund të njohim vajzat që e përbëjnë atë.

Sidoqoftë, ndërsa futemi më thellë në lojë, së shpejti do të zbulojmë Letërsinë Doki Doki. nuk ka të bëjë me gjetjen e dashurisë sonë përmes libraveMe Ky titull thyen murin e katërt në shumë raste, duke krijuar një përvojë krejtësisht të ndryshme nga ajo që do të prisnit nga një imitues takimesh.

Klubi i Letërsisë Doki Doki! është në dispozicion përmes Avull y ajo kërkon OS 10.9, 1.8 GHz Dual Core Processor, 4 GB RAM, 350 MB hapësirë ​​në hard disk.

Nën një Qiell çeliku

Nën një Qiell çeliku

Nëse si fëmijë keni luajtur aventura grafike të Monkey Island, Indiana Jones dhe të tjerëve, me Beneath a Steel Sky Do të jetë shumë e njohur për ju.

Robert Foster, është protagonisti i kësaj historie, një i huaj i pafajshëm i bllokuar në një qytet të gjerë ku civilët e shtypur jetojnë dhe punojnë në blloqe të kullave të larta… Ndërsa të korruptuarit, lakmitarët dhe të pasurit qëndrojnë nën tokë, të mbrojtur nga çdo ndotje.

Foster duhet të luftojë për mbijetesë … Dhe zbuloni të vërtetën e keqe pas rrëmbimit të tij… Për të shijuar këtë titull që doli në treg në 1994, pajisjet tona duhet të menaxhohen nga të paktën OS 10.6.8, Intel Core 2 Duo dhe 1 GB RAM. Mund ta shkarkojmë nga Avull.

World of Tanke Blitz

World of Tanke Blitz

Me siguri keni dëgjuar për këtë lojë tank MMO, një lojë falas që na fton të luftoni pengesa të tjera në betejat 7v7 dhe 26 skenarë të ndryshëmMe World of Tanks na lejon të zgjedhim nga më shumë se 300 automjete legjendare të blinduara, shumë prej të cilave morën pjesë në Luftën e Dytë Botërore.

Ashtu si çdo titull tjetër falas, blerjet e artikujve kozmetikë ata nuk supozojnë një avantazh shtesë mbi pjesën tjetër të lojtarëve, kështu që ju mund ta shijoni këtë titull pa shpenzuar para.

World of Tanks Blitz është në dispozicion për tuajin shkarkoni falas përmes Avull, dhe keni nevojë për macOS 10.9 dhe 2 GB RAM për ta shijuar atë.

Brawlhalla

Brawlhalla

Brawlhalla është një Lojë veprimi luftarake platformer 2D Isshtë gjithashtu në përputhje me të gjitha platformat në të cilat ky titull është i disponueshëm, kështu që ne mund të luajmë me miqtë e tjerë që e bëjnë këtë nga iPhone, PlayStation, Xbox, iPad, smartphone ose tableta Android.

Ky titull është i disponueshëm për shkarkim falas dhe blerjet në dispozicion ndikojnë vetëm në estetikën e personazheve pa ofruar asnjë lloj avantazhiHajde, nuk është një fitim i pagueshëm.

Çdo javë, ne kemi heronj të ndryshëm për të luajtur, heronj që mund t'i blejmë për t'i pasur gjithmonë ata në dispozicion pa u varur nga rrotullimi i personazheve për 20 euro. Brawlhalla është në dispozicion për shkarkim përmes Avull.

Brawlhalla kërkon e OX 10.7 2 GB RAM edhe pse rekomandohet OS 10.5 dhe 4 GB RAM. Duke qenë një lojë multiplayer, një lidhje interneti është e nevojshme.

Plaku Vërshon: Legjenda

Plaku Vërshon: Legjenda

Legjendat merr personazhet, mjedisin dhe ilustrimet nga saga Elder Scrolls dhe i kthen ato në kartat digjitale, të cilat do t'i mbledhni në lojë dhe do t'i përdorni për të luftuar lojtarët kompjuterikë dhe online.

Na ofron një shumë përmbajtje me një lojtar të vetëm, por tërheqja më e madhe është konkurrimi online në kohë reale, për të cilën do të ndërtoni kuvertën tuaj më të mirë për t'u përgatitur për beteja të tensionuara.

Ne mundemi shkarko falas Plaku rrotullon: Legjendat nëpërmjet AvullMe Kërkon OS X 10.8 ose më të lartë, Intel Core 2 Duo 2 GB RAM dhe një kartë grafike me të paktën 256 MB memorie.

Eve në internet

Eva në internet

Pasi probleme me shijimin e kësaj loje në macOS, Eve Online është një mundësi e shkëlqyer për t'u marrë parasysh nëse ju pëlqejnë titujt MMORPG.

Eve Online na ofron një kuti rëre ndërplanetare në shkallë galaktike për të luajtur, ku mundeni eksploroni botët e reja të huaj, filloni të tregtoni ose kapeni në ndonjë luftë në hapësirë.

Para se të fillojmë, duhet zgjidhni nga katër gara të ndryshme, si dhe një sërë aftësish tregtare, luftarake dhe të tjera. Dhe sigurisht, ju do të duhet të zgjidhni një anije të përshtatshme për të shkuar në hapësirë ​​dhe të filloni aventurat tuaja.

Ekonomia e lojës është e madhe, dhe ju mund të kaloni gjithë kohën tuaj duke eksploruar dhe tregtuar, ose duke u bashkuar me një nga fraksionet e shumta që vazhdimisht konkurrojnë për pushtet.

Megjithatë, nuk është një lojë e lehtë për tu mësuar, edhe me mësimin në lojë për fillestarët, kështu që ju mund të merrni një pajtim opsional ose të blini një paketë fillestare për t'ju ndihmuar të përmirësoni aftësitë tuaja dhe ta bëni lojën më të lehtë për ju.

Kërkesat e këtij titulli ato janë disi të ngritura, kështu që nëse keni një Mac të vjetër, mos prisni që të përfitoni sa më shumë nga ky MMORPG nga i cili mund të shkarkojmë Avull.

Grusht i Frags

Grusht grindjesh

Nëse ju pëlqejnë lojërat revole të personit të parë, duhet të provoni lojën falas Fistful of Frags. Fistful of Frags është vendosur në perëndimin e egër ku duhet të mbrohemi me pistoleta, pushkë dhe armë gjahu të kohës.

Lojtarët mund të zgjedhin një nga katër llojet në dispozicion: Desperados, Vigilantes, Rangers dhe Banditos konkurroni në çdo lojë online. Çdo lojë është e mbushur me të shtëna të rrepta, nga distanca e afërt.

shkarko Fistful of Frags duhet te ndalesh AvullMe Me OS X 10.7, 1 GB RAM dhe një grafikë të thjeshtë, mund të shijoni këtë titull që ka nevojë për një lidhje interneti për funksionet e shumë lojtarëve.

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Team Fortress 2 është një revole tepër e balancuar në internet me një stil të mrekullueshëm vizatimor. Përkundër faktit se Team Fortress 2 është vetëm me shumë lojtarë, gjithashtu mund të luani vetë.

Es qesharake qesharake, me një gamë të llojeve të karakterit vërtet të ndryshëm. Nëse ju pëlqen estetika komike që na ofron, do të lidheni shpejt me këtë titull që mund ta shkarkoni përmes Avull plotësisht falas.

Teeworlds

Teeworlds

Ne mund ta përcaktojmë lojën Teeworlds si Worms por plotësisht falas dhe ku mundet luajnë deri në 16 persona së bashku.

Është nga burim i hapur dhe zhvilluar nga përdoruesit që luajnë lojën. Ju gjithashtu mund të krijoni hartat tuaja duke përdorur redaktuesin e hartave në lojë.

Nëse ju doni kujtoni lojërat e Worms, me Teeworlds mund ta bëni përsëri falas përmes kësaj lidhjeje në Avull.

Basketmania

Basketmania

Pa lënë Mac App Store kemi Basketmania, një lojë e përshtatur nga versioni iOS. Përdorni pikat për të rreshtoni fillimin e një trajektoreje dhe hidhni topinMe Easyshtë e lehtë të marrësh, por së shpejti fillon të ofrojë një përvojë më sfiduese.

Basketmania
Basketmania

Solitaire Epic

Solitaire e plotë e Deck

Nëse thjesht doni të luani diamantin klasik, si ai që na ka shoqëruar në Windows për shumë vite, mund ta bëni me titullin Solitaire Full Deck, i disponueshëm për tuajin shkarkoni falas në dyqanin e aplikacioneve Mac.

Epika Solitaire
Epika Solitaire
zhvilluesi: Lojërat Kristanix
Çmimi: Free

Super Stickman Golf 3

Super Stickman Golf 3

Super Stickman Golf 3 është i njëjti version që aktualisht mund ta gjejmë për iOS App Store dhe gjithashtu në Apple Arcade. Ky imitues i Golfit na ofron kurse të reja, ngritje, karta të koleksionueshme, mënyra të ndryshme të lojës duke përfshirë multiplayer ...

Mund të provojmë deri në 20 vrima falas. Nëse duam të kemi qasje në të gjithë lojën, duhet të kalojmë në arkë. Super Stickman Golf 3 kërkon macOS 10.8 ose më të lartë.

Golf Super Stickman 3
Golf Super Stickman 3
zhvilluesi: Ëmbëlsirë petë
Çmimi: Free+

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.