Problemet e zakonshme të uebit WhatsApp dhe zgjidhjet e tyre

Udhëzues i shpejtë për problemet dhe zgjidhjet e zakonshme të uebit WhatsApp

Udhëzues i shpejtë për problemet dhe zgjidhjet e zakonshme të uebit WhatsApp

Disa ditë më parë, hipëm në një Tutorial i ri dhe i plotë disa nga më të njohurit Truket e WhatsApp Web për të përfituar sa më shumë prej tij. Kjo, për faktin se, së fundmi, tha aplikacioni i mesazheve të çastit ndër-platformë ka ndryshuar (evoluar) shumë shpejt. Në mënyrë që të mund të inkorporoni funksione dhe veçori të reja dhe më të mira.

Por, siç sjell kjo gjëra të mira dhe shumë përfitime, na sjell edhe anën tjetër të medaljes. pra e re problemet dhe vështirësitë që duhet zgjidhur me të reja veprime apo zgjidhje. Prandaj, sot do të trajtojmë në këtë udhëzues i ri i shpejtë disa nga më aktualet dhe më të njohurat problemet e zakonshme të uebit WhatsApp dhe zgjidhjet e tyre të mundshme.

paraqitje

Përveç kësaj, dhe duke folur për problemet, vlen të përmendet se WhatsApp duke qenë praktikisht një nga aplikacionet më të përdorura në fushën e tij, kjo zakonisht bën që ajo të perceptohet si më problematike. Kjo për shkak se çdo gabim ose kufizim Zakonisht shikohet ose theksohet më shumë nga më shumë njerëz, globalisht. Megjithatë, për ata që besojnë se problemet e Ueb WhatsApp ose WhatsApp tejkaluar ato, ajo është gjithmonë një alternativë e mirë për të përdorimi i Telegram dhe Telegram ueb.

WhatsApp Web në një Mac
Artikulli i lidhur:
Truket në ueb WhatsApp për të përfituar sa më shumë prej tij

Udhëzues i shpejtë për problemet dhe zgjidhjet e zakonshme të uebit WhatsApp

Udhëzues i shpejtë për problemet dhe zgjidhjet e zakonshme të uebit WhatsApp

Probleme që lidhen me lidhjen me internetin dhe shfletuesit e internetit të përdorur

Nuk mund të hyjë në domenin e uebit WhatsApp

Për këtë problem, Shkaqet më të mundshme do të ishte si vijon:

 1. Ne kemi shkruar gabim adresën e saktë të internetit.
 2. Ne nuk kemi lidhje interneti, tërësisht ose pjesërisht.

Për këtë problem, zgjidhjet më të mundshme do të ishte si vijon:

 • Vërtetoni që ne vërtet kemi një lidhje interneti, duke vizituar çdo adresë uebi (mundësisht google.com) me shfletuesin e uebit që zgjedhim. Nëse do të ishte e vërtetë që, me të vërtetë, nuk ka lidhje interneti, domethënë asnjë faqe interneti, atëherë së pari duhet ta rregullojmë atë. Ose duke u përpjekur të rindizni modemin/ruterin tonë ose duke kontaktuar shërbimin teknik të ISP-së tonë për ta rikthyer atë.
 • Sigurohuni që ne kemi shkruar saktë URL-në e aplikacionit në fjalë, domethënë: (https://web.whatsapp.com). Kjo, në rast se disa faqe interneti ngarkohen siç duhet dhe të tjerët jo.

Përdorimi i një shfletuesi uebi të pambështetur

Për këtë problem, Shkaqet më të mundshme do të ishte si vijon:

 1. Shfletuesi i internetit i përdorur nuk e mbështet WhatsApp web.
 2. Shfletuesi i uebit është i vjetëruar.

Për këtë problem, zgjidhjet më të mundshme do të ishte si vijon:

 • Provoni një shfletues tjetër të disponueshëm ose të sapo instaluar në internet.
 • Përditësoni versionin e shfletuesit të përdorur në internet.

Shënim: WhatsApp Web aktualisht mbështet Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge dhe Safari. Megjithatë, ka shumë të ngjarë që për shkak të shumë ndryshimeve të fundit në një aplikacion të tillë ueb, ai të mbështetet vetëm nga versionet më të fundit të atyre aplikacioneve ueb.

Kodi QR nuk është krijuar për të arritur çiftimin e pajisjes celulare

Për këtë problem, Shkaqet më të mundshme do të ishte si vijon:

 1. Një lidhje e paqëndrueshme ose shumë e ngadaltë në internet.
 2. Shfletuesi i uebit është i vjetëruar.
 3. Shfletuesi i internetit i përdorur nuk e mbështet ueb-in WhatsApp.

Për këtë problem, zgjidhjet më të mundshme do të ishte si vijon:

 • Prisni pak më shumë se normalisht, në rast se është një lidhje shumë e ngadaltë.
 • Rifresko lundrimin e nisur në shfletuesin e uebit (ikona e rifreskimit / tasti F5).
 • Rinisim modemin/ruterin tonë.
 • Përditësoni versionin e shfletuesit të përdorur në internet.
 • Provoni një shfletues tjetër të disponueshëm ose të sapo instaluar në internet.
 • Kontaktoni shërbimin teknik të ISP-së tonë për të rishikuar dhe rregulluar lidhjen e internetit.

Probleme të lidhura drejtpërdrejt me rrjetet WhatsApp

Probleme që lidhen drejtpërdrejt me ueb-in e WhatsApp

Lejet nuk janë dhënë për njoftimet dhe për përdorimin e kamerës/mikrofonit

Për këtë problem, shkaku më i mundshëm është:

 1. Nuk ju janë dhënë lejet për ueb WhatsApp në Shfletuesin.

Për këtë problem, zgjidhja më e përshtatshme do të:

 • Drejtoni shfletuesin tonë të internetit, më pas aplikacionin në internet WhatsApp dhe më pas në fillim të shiritit të adresave, shtypni ikonën e lejeve (të identifikuar nga rrethi i linjës / rreshti i rrethit) dhe miratoni lejet e nevojshme për njoftimet, kamerën dhe mikrofonin.

Mesazh në telefon jashtë linje

Për këtë problem, shkaku më i mundshëm është:

 1. Pajisja jonë kryesore celulare është e fikur ose nuk ka lidhje interneti.

Për këtë problem, zgjidhja më e përshtatshme do të ishte si më poshtë:

 • Sigurohuni që pajisja kryesore celulare (ku përdorim aplikacionin celular WhatsApp) të jetë e ndezur, më pas të mos aktivizohet modaliteti i aeroplanit dhe së fundi, të ketë një lidhje të qëndrueshme dhe të mjaftueshme në internet.

WhatsApp është e hapur në një kompjuter tjetër

Për këtë problem, shkaku më i dukshëm eshte ajo:

 1. Ne kemi tashmë një sesion ueb të hapur në një kompjuter tjetër.

Për këtë problem, zgjidhja më e përshtatshme do të ishte si më poshtë:

 • Rishikoni të gjitha pajisjet tona (kompjuterët desktop ose laptop) dhe verifikoni dhe mbyllni të gjitha ato sesione të hapura në ueb WhatsApp.

Përmbajtja nuk është në dispozicion

Për këtë problem, shkaku më i dukshëm eshte ajo:

 1. Përmbajtja (tekst, foto, ngjitëse, gif dhe video) nuk disponohet më në pajisjen tonë celulare kryesore.

Për këtë problem, zgjidhjet më të mundshme do të ishte si më poshtë:

 • Përpiquni të rikuperoni përmbajtjen e përmendur nga celulari duke përdorur një kopje rezervë, mjete të posaçme për rikuperimin e skedarëve në celular dhe së fundi, kërkoni që përmbajtja e përmendur të na dërgohet përsëri në mënyrë që të sinkronizohet përsëri në aplikacionin ueb dhe të jetë e disponueshme.

shërbimi është i fikur

Për këtë problem, shkaku më i dukshëm eshte ajo:

 1. Platforma është në rënie globalisht ose rajonale për shkak të problemeve të ndryshme.

Për këtë problem, zgjidhja më e mundshme është:

 • Konfirmo këtë hipotezë, duke kontrolluar disa nga shërbimet e internetit të disponueshme për monitorimin e faqeve të internetit. Për shembull: Downdetector.

Përfundim

Shkurt, the Aplikacioni i mesazheve të çastit ndër-platformë WhatsApp, në të saj version për shfletuesit e internetitNuk është pa probleme. Megjithatë, secila prej atyre që njihen dhe afrohen, ka të vetat zgjidhje praktike dhe ideale.

Dhe që nga momenti aplikacioni i përmendur po evoluon shumë shpejt Edhe në versionin e tij në internet, është shumë e mundur që kjo e re "Problemet e zakonshme të internetit të WhatsApp dhe zgjidhjet e tyre të mundshme". Të cilat shpresojmë t'i adresojmë në kohën e duhur. Ndërsa, nëse dikush zotëron ndonjë dyshim apo shqetësim lidhur me WhatsApp web, ju rekomandojmë të eksploroni sa vijon lidhje zyrtare

Së fundi, nëse ju duk e dobishme kjo përmbajtje, ju lutemi na tregoni. përmes komenteve. Dhe në rast se thjesht e keni gjetur përmbajtjen interesante, ndajeni me kontaktet tuaja më të afërta, në rrjetet tuaja të ndryshme sociale dhe në aplikacionet e preferuara të mesazheve. Gjithashtu, mos harroni eksploroni më shumë udhëzues, mësime dhe përmbajtje të ndryshme në web tonë, për të vazhduar të mësoni më shumë rreth teknologjive të ndryshme.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.