Si të fshini një grup nga WhatsApp

Si të fshini një grup nga WhatsApp

Në shumë raste është e nevojshme të krijohen grupe në sistemet e mesazheve si WhatsApp, i cili lehtëson komunikimin në grup. Por çfarë ndodh kur nuk është më i nevojshëm? Këtu do të shpjegojmë në detaje si të fshini një grup nga WhatsApp në një mënyrë të thjeshtë.

Për shumë njerëz, procesi i fshirjes së një grupi WhatsApp nuk është aq i parëndësishëm, veçanërisht për shkak të masave të sigurisë të zbatuara nga platforma. që të mos i fshini gabimisht.

Si të fshini një grup WhatsApp nga kompjuteri

Siç e dini tashmë, ka disa mënyra për të hapur platformën e Mesazhe WhatsApp nga pajisje të tjera ndryshe nga celulari. Në këtë rast do të fokusohemi në versioni i desktopit për Windows.

Kjo metodë është plotësisht funksionale si në Mac ashtu edhe në sistemet operative të shfletuesit të internetit. Hapat që duhet të ndiqni për të fshirë një grup WhatsApp janë:

 1. Hapni aplikacionin tuaj të desktopit dhe regjistrohuni. Mos harroni se për këtë duhet të keni pajisjen tuaj celulare dhe skanoni kodin e shfaqur në ekranin e kompjuterit.
 2. Në kolonën e majtë të aplikacionit do të gjeni listën e bisedave, të cilat sinkronizohen drejtpërdrejt me pajisjen tuaj celulare. Atje, ju duhet të gjeni grupin që dëshironi të fshini. Bisedoni me kompjuterin Whatsapp
 3. Pavarësisht nëse jeni ju administratori i këtij grupi apo jo, hapat do të jenë të njëjtë, duke pasur parasysh se, gjatë largimit, grupi do të mbetet për përdoruesit e tjerë, ky veprim vlen vetëm për llogarinë tonë WhatsApp.
 4. Për të eliminuar grupin është e nevojshme të largoheni më parë, për këtë mund ta bëjmë në tre mënyra të ndryshme:
  1. Vendosim kursorin në grup në listën e bisedave, do të shfaqet një shigjetë e vogël poshtë, klikojmë dhe do të shfaqen disa opsione, ndër to, "Largohu nga grupi". Opsioni 1
  2. Opsioni i dytë do të aplikohet duke hyrë në grup dhe në këndin e sipërm djathtas, do të klikojmë mbi opsionet, të përcaktuara nga tre pika të rreshtuara horizontalisht, të cilat do të hapin opsione të reja, duke zgjedhur “Largohu nga grupi". Opcioni 2
  3. Opsioni i tretë është duke klikuar në profilin e grupit, në shiritin e sipërm ku mund të shihni emrin e grupit. Në menunë që do të shfaqet, ne zbresim në fund dhe gjejmë butonin "Largohu nga grupi". Opsioni 3
 5. Kur klikoni mbi opsionin, sistemi do të kërkojë konfirmimin e largimit të grupit, ne duhet të klikojmë në "Largohu nga grupi”, butoni i poshtëm jeshil. Largohu nga grupi
 6. Do të largoheni menjëherë nga grupi, megjithatë, edhe nëse nuk merrni mesazhe ose përmbajtje përmes tij, ai është ende në pajisjen tonë. Për ta hequr atë, ne duhet ta fshijmë atë. Si më parë, ka disa opsione, por duke qenë se procedura është e njëjtë, ne nuk do ta përsërisim atë për secilën formë.
 7. Me të hyrë në "informacion grupi", do të shfaqen dy opsione, "Fshi grupin"Dhe"Raporto grupin“. Ne duhet të klikojmë në të parën.
 8. Përsëri, do të na kërkojë konfirmimin e procesit të eliminimit, ku duhet të klikojmë në butonin jeshil, "Fshi grupin". Fshi grupin
 9. Pas kësaj, grupi do të zhduket nga lista jonë e bisedave, duke konfirmuar që e kemi fshirë plotësisht grupin.

Si të fshini një grup WhatsApp nga aplikacioni në celular

fshini grupin whatsapp

Sa i përket aplikacionit desktop në kompjuter, është shumë e lehtë të fshish një grup WhatsApp. Kjo metodë është e njëjtë në pajisjet iOS dhe Android, ne do t'ju tregojmë hap pas hapi më poshtë:

 1. Hapni aplikacionin tuaj WhatsApp.
 2. Në listën e bisedave, gjeni grupin që dëshironi të fshini, për ta bërë këtë, lëvizni poshtë derisa ta gjeni.
 3. Përpara se të fshini grupin, duhet të dilni prej tij, ashtu si nga kompjuteri, ka disa metoda, ne ju tregojmë tre, ju zgjidhni se cila ju përshtatet më mirë.
  1. Në metodën e parë, ne do të klikojmë grupin për disa sekonda derisa të ndryshojë ngjyrë dhe të shfaqen opsione të reja në krye të ekranit. Ne klikojmë në tre pikat dhe më pas "Largohu nga grupi". Metoda 1
  2. Mënyra e dytë, ne futemi në grup dhe do të gjejmë tre pikat në këndin e sipërm të ekranit, shtypim "Më shumë" dhe do të shfaqen opsione të reja që janë në interesin tonë "Largohu nga grupi". Metodë 2
  3. Metoda e tretë është futja e informacionit të grupit, për këtë ne do të shtypim emrin e grupit, do të lëvizim poshtë dhe do të gjejmë opsionin "Largohu nga grupi". Metodë 3
 4. Pasi klikojmë në “Largohu nga grupi”, WhatsApp do të na kërkojë konfirmim, për këtë duhet të klikojmë në opsionin “dalje”, ai në anën e djathtë të ekranit.
 5. Kur të largoheni, grupi do të jetë ende në listën tonë, edhe pse ne nuk mund të dërgojmë ose marrim mesazhe në të. Ne vazhdojmë ta heqim atë. Si më parë, ka disa mënyra për ta bërë këtë, por këtë herë ne do të shpjegojmë vetëm një.
 6. Ne hyjmë përsëri në grup dhe do të shkojmë te informacioni i grupit, ku do të tregojë se nuk jemi më pjesë e grupit dhe do të na ofrojë dy opsione "Fshi grupin"Dhe"Grupi i raporteve".
 7. Ne klikojmë në fshini grupin dhe përsëri sistemi do të kërkojë konfirmim, për këtë ne do të klikojmë në "Fshi grupin". fshini grupin whatsapp
 8. Nëse dëshironi të fshini të gjithë skedarët dhe bisedat e ruajtura në pajisje, mund të kontrolloni kutinë.
 9. Nëse kontrollojmë bisedën tonë, grupi nuk do të shfaqet më.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.