Si të ndryshoni emrin ose pseudonimin e Fortnite

Nick ndryshimi i Fortnite

Në modalitetin Battle Royale të Fortnite, imazhi ka peshë të madhe. Stili dhe veshja e lojtarit janë po aq të rëndësishme sa edhe numri i fitoreve reale që ai mund të arrijë. Por e gjithë kjo nuk ka kuptim nëse kemi një emër budalla, me të cilin të gjithë tallen kur luajnë kundër jush ose kur shikojnë ndeshjet tuaja. Është në ato momente kur kuptojmë rëndësinë e të diturit si të ndryshoni emrin tuaj në Fortnite.

Të kesh një emër në Fortnite që na pëlqen dhe me të cilin ndihemi rehat nuk është një çështje e vogël. Dhe ndryshimi i tij nuk është mëkat. Me kalimin e viteve, është e zakonshme që shijet dhe stili ynë të ndryshojnë. Kjo është arsyeja pse ka shumë të ngjarë që pseudonimi që i kemi vënë vetes kur filluam të luanim Fortnite nuk duket më aq qesharak apo i përshtatshëm. Ose që nuk pasqyron më në të njëjtën mënyrë personin që jemi sot.

Siç mund ta shihni, arsyet për ndryshimin e emrit tuaj në Fortnite mund të jenë shumë të ndryshme. Tani le të shohim se si ta bëjmë atë.

Natyrisht, duhet të kemi parasysh se kjo metodë nuk do të ndryshojë etiketën tonë të lojës PlayStation, Xbox ose Switch. Në fakt Do të zbatohet vetëm për llogarinë tonë të Epic Games. Nëse duam t'i kapërcejmë ato emra kur luajmë Fortnite në tastierë, alternativa më e mirë është të përmirësojmë dhe të kalojmë në një llogari të plotë Epic Games.

Ndryshoni pseudonimin tonë në Fortnite

Si të ndryshoni emrin në Fortnite

Nëse ne përdorim një PC ose një Mac, për të ndryshoni emrin ose pseudonimin tonë në Fortnite, fillimisht do të duhet të ndryshojmë emrin në llogarinë tonë të Epic Games. Ne shpjegojmë se si ta bëjmë atë shpejt dhe lehtë:

 1. Para së gjithash, ne duhet të hapim shfletuesin e internetit dhe hyni në llogarinë tonë të Epic Games (nëse nuk e kemi bërë tashmë).
 2. Pastaj do të shkojmë në faqja e informacionit të llogarisë, në të cilën do të klikojmë në ikona e lapsit blu pranë emrit tonë.
 3. Atje do të futim emrin tonë të ri dhe do të kontrollojmë kutinë për të konfirmuar.
 4. Në fund, klikojmë në butonin blu konfirmoj.

Kjo metodë është gjithashtu e vlefshme për ndryshimin e emrit të lojtarit në Fortnite për Nintend Switch.

Në Xbox

Për përdoruesit e kësaj tastierë, emrat e shfaqur nuk janë të lidhur me llogarinë e Epic Games, por përkundrazi varen nga ofruesit e tyre të shërbimit të konsolës. Në këtë rast, për të ndryshuar pseudonimin, bëni sa më poshtë:

 1. Në kontrollues, ne mbajmë të shtypur Butoni Xbox.
 2. Atëherë do ta bëjmë "Profili dhe sistemi", ku zgjedhim Gamertag-in ekzistues.
 3. Në opsion "Profili im" ne zgjedhim "Personalizoni profilin".
 4. Pastaj në skedë "Zgjidhni etiketën e re të lojës", shkruajmë Gamertag-in e ri që duam të përdorim dhe kontrollojmë disponueshmërinë e tij. Kjo do të thotë, ne do të sigurohemi që të mos përdoret nga një lojtar tjetër. Nëse jo, ne mund të konfirmojmë zgjedhjen tonë.

Në PS4

Ashtu si Xbox, PlayStation 4 bazohet në emrin PSN si emër përdoruesi i lojës. Nëse duam ta ndryshojmë atë në Fortnite, duhet të ndryshojmë emrin e tij PSN. Kështu e bëni:

 1. Në faqen kryesore të PS4, ne lundrojmë te "Vendosja".
 2. Në menynë që zgjedhim "Administrimi i llogarive".
 3. Pastaj ne zgjedhim "Informacioni i llogarisë".
 4. Duke lëvizur poshtë ne zgjedhim "Profili".
 5. Ne zgjedhim një ID në internet dhe klikojmë "Jam dakord" në dritaren që shfaqet (*).
 6. Këtu mund të futim identifikimin tonë të ri. PS4 do të na ndihmojë me disa sugjerime. Kur të kemi vendosur zgjedhjen tonë, klikojmë "Konfirmo".

(*) Në këtë pikë është e rëndësishme të dini se ne po ndryshojmë emrin e të gjithë llogarisë sonë PSN. Kjo do të thotë që ne mund të fshijmë të dhënat e çdo loje tjetër të lidhur me atë ID. Nëse pajtohemi me këtë, thjesht klikojmë "Vazhdo".

Kufizimi i emrit Fortnite

pseudonimi fortnite

Si të ndryshoni emrin ose pseudonimin e Fortnite

Lojtarët e Fortnite munden ndryshojnë emrat e përdoruesve si të duan. Nuk ka rregulla, nuk ka kufizime. Mund të thuash që kompania i lejon pjesëmarrësit të shkëmbejnë emra me mundësi pothuajse të pafundme, pa na kushtuar para. Ju as nuk duhet të shpenzoni V-Bucks, monedha zyrtare e lojës.

Sidoqoftë, ekziston një kufizim: nuk mund të ndryshoni emrin ose nofkën tuaj në Fortnite çdo ditë (as nuk do të rekomandohej shumë). Vetëm një emër i ri mund të krijohet çdo dy javë.

Duke marrë parasysh këtë kufizim, është mirë të zgjedhim emra me të cilët ndihemi vërtet rehat dhe me të cilët sigurisht do të kënaqemi. Në rast se rastësisht futim një emër me një gabim shtypi ose nuk na pëlqen emri i zgjedhur aq sa menduam, ka një rrugëdalje. Për shembull, mund të luhet në modalitetin offline për disa javë derisa Fortnite të na lejojë të krijojmë një emër përdoruesi të ri.

Si të zgjidhni emrin e lojtarit më të mirë në Fortnite?

Kjo është e drejtë: kur luani Fortnite, pseudonimi është po aq i rëndësishëm sa edhe emri ynë i vërtetë. Ky pseudonim është ai që na identifikon në botën virtuale dhe na ndihmon të dallojmë veten nga lojtarët e tjerë. Por gjetja e emrit të përsosur është një detyrë e ndërlikuar që mund të na marrë disa orë. Dhe madje ditë.

Për fat të mirë, ka disa mjete që na ndihmojnë të gjejmë pseudonimin ideal për secilin prej nesh. Njëri prej tyre është konvertordeletras.net, në të cilin do të gjejmë sisteme të ndryshme për të bërë të gjitha llojet e emrave, bazuar në emrat dhe mbiemrat tanë, sipas shijeve tona personale ose thjesht rastësisht.

Në çdo rast, përpara se të klikoni në butonin "Prano", duhet të keni parasysh disa rekomandimet bazë në lidhje me pseudonimet:

 • Jo të gjithë personazhe të veçantë lejohen në Fortnite.
 • ndonjëherë, formula më e thjeshtë është më e mira. Për shembull, një anagram me shkronjat e emrit tonë.
 • Prefshtë e preferueshme se pseudonimi i zgjedhur është i lehtë për t'u shqiptuar dhe shkruar. Një emër i lehtë për t'u mbajtur mend do të jetë shumë i dobishëm për armiqtë tuaj, por edhe për aleatët tuaj.
 • El përdorimi i numrave jo keq, megjithëse mund të jetë gjithashtu një burim shumë i thjeshtë dhe jokreativ.

Luaj Fortnite në modalitetin anonim

Fortnite aktivizon modalitetin anonim

Si të aktivizoni mënyrën anonime të lojës në Fortnite

Ka ende një opsion që duhet të përmendim: Po të luani Fortnite pa një emër apo pseudonim të njohur? Modaliteti anonim Fortnite u krijua pikërisht për këtë qëllim: për të ndihmuar transmetuesit dhe lojtarët e tjerë të ruajnë privatësinë e tyre. Duke aktivizuar këtë modalitet, ne mund të luajmë duke fshehur identitetin tonë. Në sytë e lojtarëve të tjerë, emri ynë do të shfaqet thjesht si "Anonim".

Për të fshehur emrin tonë të përdoruesit në Fortnite, këto janë hapa për të ndjekur:

 1. Së pari ju duhet të shkoni te menyja e cilësimeve të lojës.
 2. Aty aktivizojmë opsionet e dëshiruara të modalitetit Anonim.
 3. Ajo që na intereson është të fshehim emrin e përdoruesit nga lojtarët e tjerë vetëm duke shtypur një buton.

Për ta kthyer procesin, thjesht kthehuni te menyja «Cilësimet» dhe çaktivizoni opsionet e modalitetit Anonim, me të cilat emri ynë do të shfaqet përsëri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.