Mësoni të përdorni WhatsApp Web në celular

përdorni WhatsApp Web në celular

Mësoni të përdorni WhatsApp Web në celular dhe zgjidh disa kufizime që ka shërbimi. Mund të jetë disi e tepërt përdorimi i versionit në internet kur mund ta instalojmë aplikacionin në mënyrë origjinale në celular, megjithatë, kjo ka disa avantazhe.

Nuk është sekret se WhatsApp është një nga platformat më të njohura dhe më të suksesshme të mesazheve të çastit. të botës. Përdorimi i tij është diversifikuar deri në atë pikë sa aktualisht mund ta përdorim në pajisje celulare, tableta apo edhe në kompjuter.

Në këtë shënim do t'ju tregojmë se cilat janë avantazhet e përdorimit të WhatsApp Web në një celular, si dhe në një të vogël tutorial për të kryer procedurën shpejt, e thjeshte dhe pa asnje nderlikim.

Si të përdorni WhatsApp Web në celular

Mësoni të përdorni WhatsApp Web në celular

WhatsApp Web është një mjet i shkëlqyer që na lejon të marrim dhe dërgojmë mesazhe dhe elemente multimediale përmes shfletuesit të internetit. Projektuar fillimisht për përdorim në kompjuterë ose tableta, në ditët e sotme mund të përdoret në mënyrë të shkëlqyeshme me web browser-in celular.

Është jetike që të ndiqni hapat në detaje, pasi ne do të diskutojmë disa truke në mënyrë që të mund të zbatoni WhatsApp Web në celularin tuaj. Pjesa e parë e asaj që duhet të bëni është:

 1. Hapi i parë që duhet të bëni është të hapni shfletuesin e internetit të celularit tuaj dhe të shkoni te ueb sajti whatsapp.
 2. Kur hyni, faqja do të zbulojë se po hyni nga një telefon celular dhe do t'ju ridrejtojë në dyqanin e aplikacioneve të pajisjes suaj për të shkarkuar aplikacionin.
 3. Për të shmangur ridrejtimin, është e nevojshme të futni opsionet e shfletuesit tuaj. Klikoni në 3 pikat e rreshtuara vertikalisht në këndin e sipërm të ekranit tuaj. Pastaj ju duhet të klikoni në "Faqja e desktopit".
 4. Duke bërë këtë, formati i faqes do të ndryshojë dhe ju do të ktheheni te opsioni për të hyrë në WhatsApp Web. Android1
 5. Në këtë pikë, do të shfaqet kodi QR që duhet të skanoni për t'u identifikuar. Nëse nuk shfaqet, rifresko faqen. Këtu me siguri duhet të mendoni: "Uau, si ta skanoj?". Epo, procedura duhet të kryhet në një kompjuter tjetër nga ai që përdorni me aplikacionin WhatsApp.
 6. Në kompjuterin ku keni të instaluar aplikacionin WhatsApp dhe funksionon normalisht, duhet të shkoni te tre pikat e rreshtuara vertikalisht që janë në këndin e sipërm djathtas, të shtypni butësisht dhe të prisni një seri të re opsionesh.
 7. Këtu duhet të zgjidhni opsionin "Pajisjet e lidhura”, i cili do t'ju ridrejtojë në një ekran të ri.
 8. Ne do të gjejmë një buton jeshil të quajtur "Çiftoni një pajisje“. Kur klikohet, kamera do të hapet dhe ajo do të bëhet një skaner, të cilin duhet ta drejtojmë drejtpërdrejt në kodin QR që u shfaq në shfletuesin e pajisjes tjetër. Android 2
 9. Kjo procedurë duhet të kryhet mjaft shpejt, pasi kodi do të skadojë pas disa sekondash dhe është e nevojshme të përditësohet shfletuesi që të shfaqet një i ri. Android 3
 10. Gjatë skanimit, WhatsApp do të identifikohet automatikisht, duke lejuar përdorimin e tij si zakonisht.

Më parë, për të përdorur versionet e desktopit ose celularit, ishte e nevojshme të ishim shumë pranë skuadrës ku është instaluar aplikacioni WhatsApp, kjo është bërë për masa sigurie. Për datën, seanca mund të jetë e hapur praktikisht përgjithmonë, edhe pse skuadrat janë larg njëra-tjetrës.

WhatsApp Web Nuk është optimizuar për pajisjet mobile, e cila është për arsye të dukshme. Në këtë rast, është interesante të vendosni celularin në një pozicion horizontal për të marrë një përvojë më të mirë të përdoruesit.

Të gjithë elementët e uebit WhatsApp do të funksionojnë normalisht, me ndryshimin e vetëm që mund të jetë pak më i pakëndshëm për t'u përdorur.

Në rast se jeni të interesuar të ruani privatësinë tuaj edhe më shumë, mund të hapni versionin e WhatsApp Web në një skedë të fshehtë, kjo do të shtojë siguri në lidhjen tuaj dhe do të parandalojë që njerëzit e tjerë të monitorojnë udhëtimin tuaj në ueb.

rikuperoni bisedat e fshira WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të rikuperoni bisedat e fshira në WhatsApp

Arsyet për të përdorur versionin Ueb WhatsApp në celular

ueb whatsapp për celular

Mund të jetë kontradiktore për shumë njerëz që të përdorin versionin në internet të sistemit të mesazheve WhatsApp në shfletuesin e pajisjes kur një aplikacion është i disponueshëm. E vërteta është se mund të ketë disa arsye për të bërë lidhjen në një kompjuter tjetër përmes shfletuesit.

 • Dua të lidhem nga një celular tjetër pa e shkëputur atë kryesor: Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për t'u lidhur nga disa kompjuterë në të njëjtën kohë pa pasur nevojë të shkëputim të parin që përdorim, të cilin në këtë rast e quajmë kryesor.
 • Jam i interesuar të përdor më shumë se dy pajisje: Më parë lidhja me pajisje të ndryshme ishte e kufizuar. Aktualisht, mund të përdoret njëkohësisht në maksimum 2 kompjuterë përmes një aplikacioni dhe një versioni desktop, duke hapur aktualisht një opsion të tretë përmes shfletuesit të internetit.
 • Kam disa ekipe nga të cilat punoj çdo ditë: shumë njerëz, për arsye pune, duhet të qëndrojnë të lidhur nga ekipi i punës, qoftë për të dërguar materiale ose për të komunikuar me klientët dhe kolegët. Hapja e një sesioni në internet mundëson përmbushjen e objektivit.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.