Si të lidhni një bisedë në WhatsApp në iPhone dhe Android

Si të lidhni një bisedë në WhatsApp në iPhone dhe Android

si vendosni një bisedë në WhatsApp në iPhone dhe Android Është një pyetje shumë e përsëritur, së cilës ne do t'ju japim një zgjidhje. Mbani në mend se mënyra për ta bërë këtë, si në Android ashtu edhe në iPhone, është në thelb e njëjtë.

Në këtë artikull do t'ju tregoj hap pas hapi se si ta bëni atë, dobinë e tij dhe madje do të shohim disa pajisje. Qëndro deri në fund, jam i sigurt se do të kënaqeni duke lexuar aq sa kam bërë kur e kam shkruar. Mos qëndroni në dyshim dhe zbuloni se si të vendosni një bisedë WhatsApp në iPhone dhe Android.

Funksioni i fiksimit të një bisede WhatsApp

vendosni një bisedë në WhatsApp në iPhone dhe Android

Ndoshta, nuk e keni vënë re kurrë, por prej disa vitesh, versionet e reja të platformës së mesazheve, lejoni të pinte bisedat. Kjo thjesht do të thotë që edhe pse keni një listë të madhe bisedash të hapura, ato të gozhduara do të mbeten në zonën e sipërme.

Bisedat e fiksuara në WhatsApp ju lejojnë të jeni edhe në biseda të palexuara. E tij simboli është ai i një kunj nga ato që përdoren në posterat e zyrave ose të institucioneve arsimore.

Ideja themelore e fiksimit të një bisede është mbajini në dispozicion grupet dhe bisedat që na duhen në kohën e duhur. Është e rëndësishme të theksohet se pavarësisht nëse jeni në versionin e biznesit apo klasik, të dyja lejojnë maksimum 3 biseda fikse. Ideja është të ngopet aplikacioni, kryesisht për shkak të problemeve të përdorimit të kujtesës.

Nëse ende nuk e përdorni këtë funksion, ju ftoj ta dini, jam i sigurt se do të jetë shumë e dobishme për ju në çdo kohë. Arsyetimi se nuk e keni idenë se si ta bëni këtë është thyer më poshtë me tutorialin që do të shihni.

Mësoni se si të lidhni një bisedë në WhatsApp në iPhone dhe Android në pajisje të ndryshme

whatsapp

Siç e përmenda më parë, kjo metodë, të dyja në Android si në iPhone, është në thelb e njëjta gjë, duke pasur ndryshime vetëm në versionet desktop dhe ueb. Pa u zgjatur më shumë, le të fillojmë të mësojmë se si të lidhim një bisedë në WhatsApp.

Vendosni një bisedë WhatsApp në celularin tuaj

Kjo procedurë është shumë e thjeshtë, në disa hapa mund ta arrini. Më pas, hap pas hapi që ju të mësoni se si ta bëni atë.

 1. Hapni aplikacionin tuaj WhatsApp në pajisjen tuaj celulare si zakonisht.
 2. Kërkoni për bisedën që dëshironi të gozhdoni, për këtë mund të përdorni mjetin e kërkimit në krye të ekranit ose thjesht të lëvizni nëpër bisedat tuaja.
 3. Pasi ta gjeni, shtypni atë për disa sekonda. Nëse e keni vendosur me opsionin zmadhues, ai do të shfaqet menjëherë brenda menysë, opsioni i "Pin Chat“. Nëse keni lëvizur, do ta shihni në pjesën e sipërme të ekranit me pin. I lëvizshëm
 4. Shtypni opsionin dhe biseda do të rregullohet automatikisht në krye të ekranit tuaj.

Që nga ky moment, çfarëdo që të bëni, biseda do të mbetet në krye të ekranit tuaj. Mënyra e vetme për ta larguar atë është duke e fshirë ose thjesht duke e hequr bisedën.

Vendosni një bisedë WhatsApp në shfletuesin tuaj të internetit

Procesi që do t'ju tregoj më pas është për të rregulluar bisedat në zonën e sipërme. Këta janë hapat që duhet të ndiqni për të vendosur një bisedë WhatsApp në një shfletues uebi.

 1. Hyni në ueb-in tuaj WhatsApp, për këtë ne do të përdorim telefonin tuaj celular për të skanuar kodin QR që do të na shfaqet në ekranin e shfletuesit tuaj të internetit në kompjuter.
 2. Gjeni bisedën ose grupin ku dëshironi të gozhdoni. Për ta bërë këtë, lëvizni me ndihmën e rrotullës ose përdorni mjetin e kërkimit, përdorni ikonën e xhamit zmadhues.WW1
 3. Kur të gjeni bisedën, klikoni me të djathtën në bisedë, do të shfaqet një menu kërcyese.
 4. Zgjidhni opsionin "Set Chat".WW2
 5. Një njoftim në zonën e poshtme majtas do t'ju sigurojë që procesi është kryer. Për më tepër, do të mund të shihni midis tre bisedave të para, atë që sapo keni gozhduar.

Duke e ekzekutuar këtë proces në versionin ueb, ai do të sinkronizohet menjëherë me celularin tuaj. Nuk ka nevojë ta përsërisni këtë në celularin tuaj.

Si të merrni fotografitë më të mira të profilit për WhatsApp
Artikulli i lidhur:
Si të merrni fotografitë më të mira të profilit për WhatsApp

Vendosni një bisedë WhatsApp në aplikacionin tuaj të desktopit në kompjuterin tuaj

Procesi që do të kryejmë është në thelb e njëjta gjë në pajisjet e tjera, por shumë e ngjashme me atë që bëmë në versionin në internet. Metodologjia që duhet ndjekur është:

 1. Hyni në aplikacionin tuaj të desktopit si zakonisht. Nëse seanca juaj nuk është aktive, duhet të skanoni kodin QR që do të shfaqet në ekran me celularin tuaj nga aplikacioni.
 2. Gjeni bisedën ose grupin që dëshironi të gozhdoni në zonën e sipërme. Për ta bërë këtë, mund të përdorni rrotullën ose mjetin e kërkimit me ikonën e xham zmadhues. D1
 3. Kur të shkoni në bisedë, duhet të klikoni butonin e djathtë të miut, i cili do të shfaqë një meny të re opsionesh.
 4. Duhet të klikoni mbi opsioninngritur". D2
 5. Kur klikoni, biseda do të shfaqet e ngjitur në krye, rregullisht në radhë të parë.

Kështu që mund t'i lidhni bisedat tuaja në krye të ekranit. Siç mund ta shihni, është një proces shumë i thjeshtë dhe të ngjashme me ato të ngritura në pajisje të tjera.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.