Cilat janë ngjitësit WhatsApp dhe si t'i përdorni ato

Cilat janë ngjitësit WhatsApp dhe si t'i përdorni ato

Komunikimet në botën dixhitale janë të larmishme dhe është e detyrueshme të ketë si referencë Cilat janë ngjitësit WhatsApp dhe si t'i përdorni atoAto ofrojnë një botë mundësish. Nëse ende nuk keni qartësi se çfarë janë ngjitësit ose cili është përdorimi i tyre, jeni në artikullin e duhur, sepse ne do t'ju tregojmë.

Është e rëndësishme të dini se kjo lëndë ka zhvillim të gjerë, kryesisht teknik, por Ne do të përqendrohemi në kryesore dhe gjithçka që duhet të dini për këta elementë të animuar të mrekullueshëm.

Cilat janë ngjitësit e WhatsApp

Ngjitëse WhatsApp

SMS mbërriti për të ndryshuar komunikimet në mbarë botën. Këto kanë qenë në zhvillim dhe ndoshta a Pika historike në këtë udhëtim është WhatsApp. Një platformë mesazhesh që ju lejon jo vetëm të ndani tekst, por edhe skedarë multimedialë si video, foto, shënime zanore apo edhe animacione.

Ngjitëset ose ngjitësit, skonsiderohen një mjet për të personalizuar apo edhe përmirësuar komunikimin përmes elementeve vizuale. Këta elementë jo vetëm që u ofrojnë përdoruesve një imazh, por një mjet shprehjeje artistike, e cila mund të jetë e larmishme apo edhe e personalizuar.

Ndryshe nga llojet e tjera të përmbajtjes multimediale të ofruara në WhatsApp, ngjitësit janë imazhe që mund të ruhen ndër elementët më të përdorur dhe më vonë i zbatuar shpejt në çdo bisedë.

Një avantazh që ofrojnë këta elementë karakteristikë është personalizimi apo edhe krijimi i pjesëve të reja, të cilat zhvillohen duke përdorur softuer të specializuar dizajni ose thjesht me aplikacione vendase për iOS ose Android, gjë që e bën procesin më të mrekullueshëm.

Si të përdorni ngjitësit WhatsApp

ngjitëse në whatsapp

Perdorimi iNgjitëset WhatsApp janë shumë praktike, të shpejta dhe intuitive, por nëse nuk jeni të qartë për procedurën, ne ju tregojmë një hap pas hapi. Këtë herë ne do të përdorim WhatsApp-in në versionin e tij desktop për Windows, megjithatë, hapat që duhen ndjekur do të jenë të njëjta në llojet e tjera të pajisjeve, madje edhe në versionin Ueb.

 1. Hapni aplikacionin tuaj WhatsApp siç bëni çdo ditë. Pas kësaj, gjeni bisedën ku dëshironi të dërgoni ngjitësit tuaj. Këto mund të dërgohen në biseda private apo edhe në grupe apo transmetime.WA1
 2. Duhet të klikoni në ikonën me një buzëqeshje të vogël, të cilën do ta gjeni pas klipit, pikërisht në të majtë të shiritit ku shkruani mesazhet.
 3. Pasi të klikoni, do të shfaqet një menu e re, këtu do të gjeni emoticonet tuaja. Për më tepër, do të shihni tre opsione të reja, Emojis, GIF dhe Stickers. Nëse jeni nga aplikacioni juaj celular, këto opsione do të shfaqen në fund të ekranit. Wa2
 4. Këtë herë do të klikojmë mbi fjalën Stickers. Këtu do të shfaqet një listë e atyre që keni ruajtur në pajisjen tuaj. Në rastin e shembullit, shfaqet vetëm një Ngjitëse, pasi është e vetmja e ruajtur në pajisje. Wa3
 5. Duke klikuar mbi ngjitësin që ju pëlqen, ai do t'i dërgohet automatikisht kontaktit me të cilin po bisedoni në këtë bisedë.

Për të ruajtur ngjitësit, mënyra kryesore për ta arritur këtë është që dikush t'ju dërgojë një dhe ju ta ruani direkt. Për ta bërë këtë duhet të klikoni mbi të dhe më pas zgjidhni opsionin "Ruani si të preferuar".

Versioni celular i WhatsApp ka një seri ngjitësesh të paracaktuara, të cilat mund t'i përdorni në çdo kohë pa pasur nevojë t'i ruani më parë. Për ta bërë këtë, procedura është saktësisht e njëjtë me atë që kemi bërë më parë.

Aplikime për të modifikuar dhe krijuar ngjitësit tuaj WhatsApp

Smartphone whatsapp

Nëse ju pëlqen të personalizoni gjithçka ose thjesht dëshironi ngjitëse shumë origjinale për bisedat tuaja me miqtë, ka një sërë opsionesh interesante, disa madje ju lejojnë të modifikoni fotot për të krijuar një të re. Opsionet më të habitshme për të arritur personalizimin janë:

wemoji

WeEmoji

Është një aplikacion falas që mund ta gjeni në Google Play, do t'ju lejojë prodhoni Ngjitëse nga fotot, ose ju dërgohen ose i merrni me kamerën tuaj. Aktualisht ka më shumë se 10 milionë shkarkime dhe përdoruesit e tij i kanë dhënë një vlerësim prej 4.7 yjesh nga 5 të mundshme.

Ndoshta një nga disavantazhet e mundshme që ka aplikacioni është hapësira e memories që zë, rreth 64 MB. Pasi të instalohet, nuk kërkon lidhje interneti, funksionon në mënyrë perfekte.

Krijuesi i ngjitësve WhatsApp

Krijuesi i ngjitësve WhatsApp

është një nga aplikacionet pozicionuar më së miri në Google Play, me më shumë se 10 milionë shkarkime dhe një vlerësim prej 4.9. Shkarkimi i tij është plotësisht falas dhe ju lejon krijoni ngjitëse nga imazhe vektoriale apo edhe fotografi, të gjitha nën një ndërfaqe shumë miqësore dhe intuitive.

Ka një konsum shumë më të ulët të hapësirës së ruajtjes se aplikacionet e tjera të ngjashme, vetëm 20 MB. Pasi të bëni ngjitësit tuaj, mundeni përdorni ato rregullisht në WhatsApp dhe kontaktet tuaja do të jenë në gjendje t'i ruajnë gjithashtu ato.

Si të rivendosni një telefon në fabrikë
Artikulli i lidhur:
Si të rivendosni një telefon në fabrikë

Maker ngjitës

Maker ngjitës

Është një aplikacion falas i zhvilluar posaçërisht për ju që të bëni stikers me porosi pa njohuri për redaktimin e fotografive nga celulari juaj. Ka më shumë se 100 milionë shkarkime dhe përdoruesit e tij i kanë dhënë një vlerësim prej 4.8 yjesh.

Hapësira e nevojshme për të përdorur aplikacionin është 35 MB, megjithatë, për numrin e madh të mjeteve që ka, mund të jetë një aplikacion kompakt.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Blog aktualidad
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.